• Vianočná aukcia

• ZUŠ Ľudovíta Fullu Vás pozýva na VIANOČNÚ AUKCIU diel žiakov výtvarného odboru, vo štvrtok 7.12.2017 o 17:00 hod. v Synagóge Ružomberok.
        • Adventný koncert

• ZUŠ Ľudovíta Fullu srdečne pozýva na ADVENTNÝ KONCERT,
             dňa 5.12.2017 o 16:30 hod. v Galérii Ľudovíta Fullu.

• Verejný koncert

• ZUŠ Ľudovíta Fullu Vás pozýva na VEREJNÝ KONCERT venovaný DŇU ŠTUDENTSTVA
            dňa 14.11.2017 o 16:30 hod. v Galérii Ľ. Fullu

• Realizácia výzdoby na Halloween párty

• Žiaci ZUŠ Ľ. Fullu pod vedením svojich pedagógov VO realizovali výzdobu na Halloween párty, ktorá sa bude konať dňa 27.10.2017 o 17:00 hod.
            vo Veľkej dvorane KDAH v Ružomberku.
        • Verejný koncert

• ZUŠ Ľudovíta Fullu Vás pozýva na VEREJNÝ KONCERT venovaný ÚCTE K STARŠÍM
            dňa 24.10.2017 o 16:30 hod. v Galérii Ľ. Fullu
        • Ružomberské hudobníčky očarili publikum Viedne a Bratislavy

• Slovenský inštitút vo Viedni a Mirbachov palác v Bratislave sa stali 12. a 13. septembra miestom, kde zazneli premiéry diel slovenských skladateľov v podaní mladých umelcov na koncerte víťazov Rajeckej hudobnej jari. Základnú umeleckú školu Ľudovíta Fullu a Mesto Ružomberok reprezentovali víťazky Ľudmila Papčová – zobcová flauta a Natália Hatalová – saxofón. Obe sú žiačkami p. uč. Mareka Kizaka a na pódiu ich svojou hrou na klavíri sprevádzala p. uč. Martina Priesolová, za čo jej patrí veľká vďaka.

• Plenárna schôdza RZ

• Vážení rodičia

Výbor Rodičovského združenia pri  ZUŠ Ľ. Fullu  Ružomberok a riaditeľstvo školy Vás pozýva  na Plenárnu schôdzu RZ, ktorá sa uskutoční:  v utorok  10.10.2017 o 16.30 hod. v ZUŠ Ľ.Fullu – Obvodová cesta 23 /Satelity/ v učebni LDO.

Účasť veľmi potrebná, nakoľko sa budú schvaľovať fin.príspevky do RZ

Výbor RZ a  riaditeľstvo ZUŠ Ľudovíta Fullu Ružomberok

• 1. miesto na celoslovenskej súťaži POP, ROCK, JAZZ

• V utorok 6. júna sa v Košiciach uskutočnil 8. ročník celoslovenskej súťaže skupín žiakov ZUŠ POP ROCK A JAZZ.  V kategórii jazz sa na prvom mieste umistnila skupina The Penguins zo základnej umeleckej školy Ľudovíta Fullu v Ružomberku.
            Saxofonista Boris Hlaváč získal od poroty aj mimoriadnu cenu za výnimočný výkon s improvizáciou vo všetkých skladbách.
            S pozdravom B. Hlaváč

• ÚSPECHY na BIELEJ ORAVE

• Na klavírnej súťaži s názvom BIELA ORAVA  bolo klavírne oddelenie ZUŠ opäť raz úspešné.
            Dňa 4.5.2017 sme sa zúčastnili regionálnej klavírnej súťaže, kde sme pod dohľadom odbornej poroty získali viaceré ocenenia:
            SOFIA KOVÁČIKOVÁ - 1. miesto I. kategória
            NATÁLIA MADEROVÁ - 2. miesto II. kategória
            LENKA HATIAROVÁ - 3. miesto II. kategória
            INGRID ORAVCOVÁ - 2.miesto IV. kategória
            TERÉZIA HATIAROVÁ - 1.miesto V. kategória

• Talentové skúšky

• ZUŠ Ľudovíta Fullu Vás pozýva na TALENTOVÉ SKÚŠKY- II. termín

19. júna 2017 od 13:30 do 17:00 hudobný odbor: Mederlyho vila, Nám. A. Hlinku 14; výtvarný odbor, literárno-dramatický: Obvodova cesta 23

21. júna 2017 od 13:30 do 17:00 tanečný odbor: Obvodova cesta 23

• Mladá saxofonistka z Ružomberka získala 1. miesto

• Talentovaná žiačka Natália Hatalová zo Základnej umeleckej školy Ľudovíta Fullu očarila porotcov celoslovenskej súťažnej prehliadky v hre na saxofóne, ktorá sa konala 27. apríla 2017 v Starej Ľubovni. Svojím umeleckým výkonom si vybojovala prvé miesto vo svojej kategórii. Za jej prípravu na súťaž získal ocenenie aj jej pedagóg Mgr. Marek Kizak.

• Natália Hatalová zvíťazila a získala skladbu slovenského skladateľa

• Rajeckej hudobná jar je medzinárodná interpretačná súťaž, ktorá sa 11. mája 2017 konala už VIII. krát. Natália Hatalova súťažila na saxofóne s ktorým získala cenu Hudobného centra v Bratislave a spolu s týmto ocenením aj autorskú skladbu slovenského skladateľa, ktorú bude premierovať o rok vo Viedni a v Bratislave.

• Ružomberčania bodovali na Čarovnej flaute v Nižnej

• Základná umelecká škola v Nižnej je miestom, kde sa každoročne stretávajú žiaci  na celoslovenskej súťažnej prehliadke v hre na zobcovej flaute a v hre na drevených dychových nástrojoch. Mesto Ružomberok a Základnú umeleckú školu Ľudovíta Fullu reprezentovalo päť žiakov, ktorým  sa svojim výkonom podarilo získať nasledovné umiestnenia:
            Ľudmila Papčová - čestné uznanie, z triedy p. uč Mgr. Mareka Kizaka
            Natália Hatalová - 1. miesto, z triedy p. uč Mgr. Mareka Kizaka
            Diana Kubernátová - 3. miesto, z triedy p. uč Mgr. Mareka Kizaka
            Miriam Nemešová - čestné uznanie, z triedy p. uč. Mgr. Renáty Androvičovej
            Erik Scherer - 2. miesto, z triedy p. uč. Mgr. Renáty Androvičovej

• Víťazný Vajanského Martin pre literárno - dramatický odbor ZUŠ Ľ. Fullu

• Kde je poézia Popoluškou, tam mužovia činu sú leňochmi,
            Tam zavládne mŕtvola a nechuť.
            Rozpomíname sa na starých ,
            Keď nám mladí nie sú po vkuse!
            Ale nezaháňajme poéziu do kútov,
            nedajme myšlienke odznieť na púšti hrubých
            hmotných starostí a duchamorných bojov.
            Nebuďme nemé deti spevavých otcov.
            Každý z nás je povinný po svojom spôsobe postarať sa,
            aby poézia slovenská dosiahla taký stupeň vplyvu na národ náš,
            aký jej zákonne a spravodlivo náleží.
            Svetozár Hurban Vajanský

• 3. miesto s divadelnou inscenáciou MARA

• Literárno- dramatický odbor opäť bodoval!
            V dňoch 11-12 apríla 2017 sa v Bábkovom divadle v Žiline  stretli ľudia zrodení pre divadlo na XXI. ročníku krajskej tvorivej postupovej súťaže detskej dramatickej  tvorivosti  a divadla dospelých hrajúcich pre deti pod názvom DETSKÝ  DIVADELNÝ MEDVEĎ. Svoj talent tu predviedli divadelné súbory a sólisti z Kysúc, Oravy, Liptova ,Turca a Žiliny. Deväť súborov súťažilo o  krajské umiestnenie .