• GALAKONCERT

• ZUŠ Ľudovíta Fullu Vás pozýva na GALAKONCERT "Okolo sveta"
            Dňa 31.5.2016 o 17:00 hod vo VEĽKEJ DVORANE KDAH.

• NA CELOSLOVENSKEJ SÚŤAŽI  ZAŽIARIL LITERÁRNO - DRAMATICKÝ ODBOR
          • NA CELOSLOVENSKEJ SÚŤAŽI ZAŽIARIL LITERÁRNO - DRAMATICKÝ ODBOR

• Dielo tvojich rúk, takýto duchaplný názov má celoslovenská súťaž v Topoľčanoch, ktorá v dňoch 2- 4 mája 2016 hostila na javisku v Spoločenskom dome 385 hercov z  MŠ ,ZŠ, ZUŠ z celého Slovenska. Organizátori podujatia nerátali s tak rekordným počtom účinkujúcich, ktorí sa počas troch dní striedali na javisku v činohre, muzikáli, pohybovom divadle a divadle poézie.

• Úspech ZUŠ Ľ. Fullu na Rajeckej hudobnej jari

• Rajecká hudobná jar je medzinárodná interpretačná súťaž, ktorá sa venuje podpore slovenskej hudby a mladých interpretov a tento rok 12.5.2016 sa v Rajci konal už siedmi ročník. V súťaži, sa predstavilo 61 súťažiacich z dvadsiatich dvoch škôl, ktorým nie je naša slovenská hudba ľahostajná.
            Základnú umeleckú školu Ľudovíta Fullu v Ružomberku na tejto súťaži reprezentovali žiaci:
            Lenka Hatiarová – klavír, z tr. p. uč.  A. Demkovej;
            Noemi Jílková – klavír, z tr. p. uč. Mgr. M. Priesolovej;
            Ľudmila Papčová – zob. flauta,  z tr. p. uč. Mgr. M. Kizaka
            Diana Kubernátová – alt. saxofón, z tr. p. uč. Mgr. M. Kizaka
            Natália Hatalová – alt. saxofón, z tr. p. uč. Mgr. M. Kizaka
            Daniela Jílková – klavír, z tr. p. uč. Mgr. M. Kizaka

• Celoslovenská súťažná prehliadka v hre na saxofóne

• Stará Ľubovňa je miesto, kde sa tento rok, 28. apríla konal už siedmi ročník celoslovenskej súťažnej prehliadky v hre na saxofóne. Súťažilo sa v troch kategóriách podľa veku súťažiacich a hodnotila ich  odborná porota v zložení:
            Mgr. art. Radoslav Solárik
            Mgr. art. Adrián Harvan
            MA Ján Kopčák

• TALENTOVÉ SKÚŠKY 2016

• Talentové skúšky do prvého ročníka ZUŠ Ľ. Fullu v Ružomberku budú prebiehať dňa 19.5.2016 od 13.30 do 17.00 hod.

Hudobný odbor: Nám. A. Hlinku 14

Výtvarný odbor: Obvodová cesta 23

Tanečný odbor: Obvodová cesta 23

Literárno-dramatický odbor: Obdovodá cesta 237

Kultúrne stredisko Hrboltová dňa 16.5.2016 od 17.00-18.30 hod. (TO, VO)

Ľubochňa 18.5.2016 od 12.00-16.30 hod. (HO-flauta, klavír, husle)

Kultúrne stredisko Hrboltová dňa 18.5.2016 od 15.00-18.30 hod. (HO-klavír, gitara)

Černová dňa 19.5.2016 od 14.00-17.00 hod. (HO - spev, klavír, gitara, flauta)

Základná škola Partizánska Ľupča dňa 20.5.2016 od 16.00-18.00 hod (TO, HO)

Základná škola Hubová dňa 20.5.2016 od 12.30-16.00 hod. (HO)

Kultúrne stredisko Liptovské Sliače dňa 27.5.2016 od 12.00-16.00 hod. (HO-gitara, husle)

Srdečne Vás pozývame!

• Paláriková Raková - úspešná pre Divadelný súbor Fireball

• 49. PALÁRIKOVA  RAKOVÁ   úspešná pre Divadelný súbor FIREBALL
            Už neuveriteľných štyridsaťdeväť rokov sa na Kysuciach pravidelne stretávajú ochotnícki divadelníci a milovníci divadelného umenia zo Slovenska, aby si pozreli svoje najnovšie divadelné inscenácie, porovnali si výsledky svojej činnosti, porozprávali sa, poradili sa i oslávili vzácne chvíle, kedy môžu precítiť jedinečnosť okamihov, ktoré poskytuje javisko.
            Je to práve Palárikova Raková – národná súťažná prehliadka ochotníckych divadelných súborov s inscenáciami pôvodnej slovenskej dramatickej tvorby, ktorá prináša túto jedinečnú príležitosť. Tento divadelný festival je úzko spätý s osobnosťou významného národného dejateľa, dramatika, katolíckeho kňaza, novinára a politika, kysuckého rodáka Jána Palárika, ktorý významnou mierou prispel do vienka slovenskej dramatickej tvorby.

• LITERÁRNO - DRAMATICKÝ ODBOR HVIEZDIL NA KRAJSKEJ SÚŤAŽI

• V Martine sa uskutočnilo v dňoch 2. - 4. mája 2016  krajské kolo Vajanského Martin v prednese poézie a prózy.Literárno- dramatický odbor pravidelne pripravuje svojich recitátorov na prestížnu súťaž v prednese. A tento rok do krajského kola postúpili štyri recitátorky na čele s vedúcou odboru Annou Mišurovou a všetky zúčastnené recitátorky sa umiestnili.
            O precíznej  príprave recitátoriek svečí  samotné hviezdne umiestnenie.

• VŠETCI ZLATÍ!!!!

• Na VII. ročník regionálnej súťaže HUDOBNÁ BIELA ORAVA, ktorý sa konal 27.4.2016 súťažilo v klavírnej hre 37 mladých klaviristov. Našu školu reprezentovali v 2.kategórii Lenka Hatiarová (vyuč. Alžbeta Demková), v 4.kat. Terézia Hatiarová (vyuč. Martin Jurčo), v 5.kat. Zuzana Kameníková (vyuč. Andrea Ballová) a v 6.kat. Daniel Truchan (vyuč. Martin Jurčo).

• Schneiderova Trnava 2016

• Dňa 14.4.2016 sa konala celoslovenská súťaž Schneidrova Trnava v štvorručnej hre.  Našu ZUŠ reprezentovali sestry Lenka a Terézia Hatiarové z triedy Alžbety Demkovej, ktoré získali v 1.kategórii zlaté pásmo a titul víťazi vo svojej kategórii.   Zuzana Kameníková a Rebecca Weidlichová z triedy Andrei Ballovej súťažili v 3.kategórii a umiestnili sa v striebornom pásme. Našim úspešným klaviristkám, ako aj ich pedagógom gratulujeme.

• Letný tábor FULLÁČIK

• Zaži dni plné tvorivosti a zábavy
            4.-8.júla 2016 od 7:30 do 16:30 hod.
            Občianske združenie Talentáčik
            organizuje originálny letný tábor plný zaujímavého programu!
            cena 70 eur

Viac info na tel čísle 0905941232, príp. mailom na taborfullacik@gmail.com

Prihlášky:Fullacik_2016_prihlaska.doc

• ABSOLVENTSKÉ KONCERTY

• ZUŠ Ľudovíta Fullu Vás pozýva na ABSOLVENTSKÉ KONCERTY dňa 26. a 27. apríla 2016 o 16.30 hod v Galérii Ľudovíta Fullu.

• KREMNICKÉ LASO 2016

• Žiaci ZUŠ Ľ. Fullu úspešne reprezentovali školu na súťaži hudobných skupín KREMNICKÉ LASO 2016.
            3. miesto v kategórií B - skupiny do 15 rokov

• ŽIACKY KONCERT

• ZUŠ Ľudovíta Fullu srdečne pozýva na ŽIACKY KONCERT.
            12.4.2016 o 16.30 hod. v GALÉRII ĽUDOVÍTA FULLU

• ŠKORICOVNÍK III

• Divadelný súbor FIREBALL
            ŠKORICOVNÍK III